To miejsce warto zobaczyć.  W ogrodach w Muszynie widać i czuć wiosnę

i

Autor: Maciej Zwierz To miejsce warto zobaczyć. W ogrodach w Muszynie widać i czuć wiosnę

region

To miejsce warto zobaczyć. Ogrody w Muszynie czekają na zwiedzających

2024-04-20 11:07

Ogrody Tematyczne w Muszynie czekają na zwiedzających. Warto się tam wybrać szczególnie wiosną, bo o tej porze roku dzieję się tam najwięcej. Oprócz przeróżnych drzew, krzewów i kwiatów w muszyńskich ogrodach są też ptaki oraz zwierzęta.

Ogrody tematyczne w Muszynie znajdują się w dzielnicy Zapopradzie. Park podzielony jest na kilka tematycznych stref. Jest między innymi ogród skalny, nowoczesny, antyczny czy francuski.

Na miejscu jest też wieża widokowa, alejki spacerowe oraz siłownia plenerowa. Na najmłodszych czeka strefa baśni i legend o Muszynie. Ogrody otwarte są przez cały rok.  Można je zwiedzać za darmo.

Mówią Arkadiusz Cycoń z urzędu miasta w Muszynie oraz Paweł Rogóż opiekun ogrodów

W ogrodach oprócz przeróżnych drzew, krzewów, posągów i figur są też ptaki oraz zwierzęta. Między innymi papugi, żurawie, pawie, łabędzie, bażanty czy kaczki, ale też daniele czy wiewiórki amerykańskie. Dużą atrakcją są też alpaki.  

QUIZ: "Poranek kojota". Jak dobrze pamiętasz tę kultową produkcję?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię siostra Noemi?
Kadr z filmu Poranek kojota

Przy okazji wycieczki do Muszyny można też odwiedzić nową wieżę widokową na Malniku lub wejść na zamkowe wzgórze, które też dostało nowy wygląd.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!