Leśne molo w Starym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Leśne molo w Starym Sączu

Turystyczny hit Sądecczyzny odwiedziło już ponad 40 tys. osób

2022-01-10 7:49

Tak ogromnego zainteresowania władze Starego Sącza się nie spodziewały. Chodzi o popularność, jaką cieszy się leśne molo na Miejskiej Górze, czyli ścieżka w koronach drzew. Od listopada odwiedziło je ponad 40 tysięcy turystów.

Leśne molo w Starym Sączu przyciąga turystów z całej Polski

Przyjeżdżają z różnych zakątków Polski, żeby zobaczyć najnowszą atrakcję turystyczną Sądecczyzny. Już ponad 40 tysięcy osób odwiedziło Leśne Molo w Starym Sączu. Otwarto je zaledwie dwa miesiące temu. Władze gminy zamontowały przy wejściu na ścieżkę w koronach drzew specjale liczniki, które sprawdzają, ile osób korzysta z atrakcji.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Te nasze liczniki tak zliczają i pokazują gigantyczne zainteresowanie tym miejscem. Leśne molo przyciąga ludzi z bardzo daleka. Jak budowaliśmy je, to liczyliśmy na to, że będzie zainteresowanie, ale nie ukrywam, że miło nas zaskoczyło, że popularność jest aż tak duża – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

Takich atrakcji w gminie Stary Sącz jest więcej

Leśne molo w Starym Sączu znajduje się na szczycie Miejskiej Góry. Można wejść na nią zarówno od ulicy Piłsudskiego jak i od ulicy Żwirki i Wigury. Wejście na Leśne molo jest darmowe. To już kolejna atrakcja, jaka w ostatnich latach pojawiła się w gminie Stary Sącz. Sporym zainteresowaniem cieszy się bobrowisko przy starosądeckich stawach i platforma widokowa w Woli Kroguleckiej.