Uwaga kierowcy! Rolnicy znowu zablokują sądeckie ulice. Będą utrudnienia

i

Autor: KMP Nowy Sącz Uwaga kierowcy! Rolnicy znowu zablokują sądeckie ulice. Będą utrudnienia

uwaga protest rolników

Uwaga kierowcy! Rolnicy znowu zablokują sądeckie ulice. Będą utrudnienia

2024-02-19 17:55

To nie będzie łatwy dzień dla kierowców. Na wtorek, 20 lutego rolnicy w całym kraju zapowiadają kolejne protesty. Pikiety będą nie tylko na głównych drogach wojewódzkich czy krajowych, ale też na ulicach miast. Także tych mniejszych.

Na duże utrudnienia muszą się przygotować także kierowcy z Nowego i Starego Sącza oraz Ci, którzy do tych miast się wybierają.  We wtorek, 20 lutego rolnicy zapowiadają blokadę aż kilku ulic.  Protest zacznie się w Starym Sączu, a potem rolnicze pojazdy i maszyny pojadą w kierunku Nowego Sącza.

Akcja protestacyjna rozpocznie się o godzinie 9:30 spotkaniem na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. O godzinie 10:00 zaplanowano tam mszę świętą, natomiast po godzinie 11:00 zacznie tworzyć się kolumna protestacyjna.

Później pojazdy rolnicze będą się przemieszczać drogą krajową numer 87 w kierunku Nowego Sącza, a następnie przejadą ulicami Węgierską, Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, Rondem Solidarności, Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, ulicą Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego, Wincentego Witosa do Ronda Jana Pawła II, które będzie zablokowane przez około 1-2 godziny.

Mając na uwadze, że będą to godziny szczytu należy liczyć się z wystąpieniem utrudnień w ruchu. Apelujemy zatem o cierpliwość, zachowanie ostrożności i ewentualne rozważenie wyboru alternatywnej trasy - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Według organizatorów protestu pikieta i blokada ulic w Nowym Sączu może potrwać do godziny 16:00.

QUIZ. Pamiętasz te popularny gry z czasów PRL? Kiedyś grano w nie godzinami!

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa ta gra?
Bierki

Warto jednak pamiętać, że rolnicy będą protestować nie tylko w Nowym Sączu, bo pikiety zaplanowano też na innych trasach w naszym regionie. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnień należy się spodziewać między innymi na A4, S7, a także na drogach krajowych numer 7, 28, 44, 73, 79 i 94. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!