Uwaga kierowcy! W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu

i

Autor: KMP Nowy Sącz Uwaga kierowcy! W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu

region

Uwaga kierowcy! W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu

2024-05-17 16:59

Już w sobotę, 18 maja przez nasz region przejedzie wyścig kolarski pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez powiat nowotarski, limanowski i nowosądeckie. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

W sportowej rywalizacji biorą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig podzielony jest na pięć etapów. Dwa pierwsze były w Czechach, trzeci na Słowacji, a dwa ostatnie będą zorganizowane w Polsce.

Czwarty etap wyścigu ORLEN Wyścigu Narodów zaplanowano właśnie na 18 maja na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Tego dnia zawodnicy wystartują o godzinie 11:45 z Niedzicy. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 13:00 w Woli Kosnowej.

Później zawodnicy będą poruszać się przez miejscowości Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej, Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejadą w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjadą na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojadą w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki.

Wygrałbyś Familiadę? Wskaż najlepiej punktową odpowiedź

Pytanie 1 z 10
Owoce, które nadają się do suszenia

Na trasie wyścigu należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu kołowym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa ruch będzie wstrzymywany przed przejazdem zawodników. Apelujemyo wybieranie alternatywnych tras, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Teren powiatu nowosądeckiego peleton opuści około godziny 14:35. Później drogami powiatu gorlickiego kolarze pojadą w kierunku Podkarpacia.

W sobotę, 18 maja chwilowe utrudnienia mogą się też pojawiać w centrum Nowego Sącza. Będą one związane z wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka, które będą połączone z 150-leciem straży pożarnej w Nowym Sączu. Święto zacznie się o godzinie 11:00 na płycie nowosądeckiego rynku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!