konopie indyjskie

i

Autor: KMP Nowy Sącz

W krzakach trzymał konopie indyjskie. Znaleźli je policjanci

2021-08-09 14:30

Nietypową plantację znaleźli kryniccy policjanci. Kilka dni temu zatrzymali oni 21-latka, który w zaroślach hodował konopie indyjskie. Rośliny w doniczkach ukrył w krzakach, żeby nikt ich nie dostrzegł. Niestety nie udało mu się i teraz czeka go surowa kara.

Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tej rośliny w różnej fazie wzrostu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy w środę 4 sierpnia przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Krynica-Zdój. Z posiadanych przez krynickich funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy, ma związek z narkotykami. Szybko te ustalenia się potwierdziły. Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli 5 doniczek z krzewami, wyglądem i zapachem przypominające konopie indyjskie. Niedaleko również odnaleźli rosnący w ziemi kolejny większy krzew – komentuje Justyna Basiaga z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

21-latek przyznał, że rośliny należą do niego, sam je zasadził i pielęgnował. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty uprawiania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?