Kierowcy uważajcie na przejazdach drogowo-kolejowych

i

Autor: KMP Nowy Sącz Kierowcy uważajcie na przejazdach drogowo-kolejowych

Wjechała na przejazd kolejowy i zderzyła się z drezyną. Poważny wypadek w Chomranicach

2022-05-12 15:02

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chomranicach w powiecie nowosądeckim. Samochód osobowy zdarzył się tam z drezyną.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierująca samochodem marki Peugeot zignorowała sygnał nadawany przez sygnalizację świetlną, wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy, nie ustępując pierwszeństwa przejeżdżającej drezynie, która zahaczyła o jej samochód.

Kierująca peugeotem oraz maszynista byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, jednak policjanci apelują, aby w rejonie przejazdów kolejowych zachowywać szczególną ostrożność.

W kryzysowych sytuacjach poszukamy żółtej naklejki, która znajduje się na tylnej części krzyża świętego Andrzeja lub na napędzie rogatkowym.

Na naklejce znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do dyżurnych PKP Polskich Linii Kolejowych, który wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów w danym miejscu - dodaje Aneta Izworska

QUIZ. Słynne cytaty z polskich komedii. Które są prawdziwe, a które wymyśliliśmy? 7/10 to prawdziwy wyczyn!

Pytanie 1 z 10
Czy w „Chłopaki nie płaczą” można usłyszeć taki cytat: "Bunkrów nie ma, ale też jest fantastycznie"

Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!