Wojsko będzie świętować w Limanowej.  Będą utrudnienia dla kierowców

i

Autor: UM Limanowa Wojsko będzie świętować w Limanowej. Będą utrudnienia dla kierowców

region

Wojsko świętuje w Limanowej. Są utrudnienia dla kierowców

2024-05-24 17:33

To są ważne wiadomości dla kierowców, którzy w sobotę, 25 maja wybierają się do Limanowej. W tym dniu część ulic w centrum miasta będzie zamknięta. To przez święto 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mimo, że święto zacznie się o godzinie 11, to centrum Limanowej będzie zamknięte już od godziny 6:00 rano. To ważna informacja, bo właśnie przez limanowski rynek prowadzi jedna z głównych dróg w regionie. To trasa krajowa numer 28. Centrum Limanowej będzie zamknięte do godziny 15:00. Dla samochodów wyznaczono objazdy.

Mimo tych utrudnień do Limanowej warto się wybrać, bo będzie tam czekać sporo atrakcji. Między innymi będzie można zobaczyć pojazdy, samochody oraz sprzęt wojskowy. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi. Będą gry oraz zabawy. Nie zabraknie też tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Święto 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Limanowej będzie też połączone z przysięgą 30 młodych mundurowych, którzy właśnie wstępują w szeregi WOT.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zlokalizowana jest w Krakowie - Rząsce. Brygada składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty. To Kraków-Rząska, Oświęcim, Tarnów, i Limanowa. Brygada liczy w sumie ponad 2200 żołnierzy.

QUIZ. Czy znasz te matki w M jak miłość? Czyją matką jest bohaterka ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego - czyją matką jest Aleksandra Chodakowska?
M jak miłość odc. 1680. Aleksandra (Małgorzata Pieczyńska)

Zadaniem brygady jest obrona, ale też pomoc mieszkańcom. Między innymi w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków na terenie całej Małopolski.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!