Z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju na rowerach. Wyprawa potrwa kilka dni

i

Autor: KOT/FB Z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju na rowerach. Wyprawa potrwa kilka dni

region

Z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju na rowerach! Wyprawa potrwa kilka dni

2024-05-30 11:57

Już po raz kolejny na rowerach pokonują trasę z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju. Wielka wyprawa zaczęła się w czwartek, 30 maja i potrwa kilka dni. Rowerzyści przejadą ponad 800 kilometrów.

W tym roku rowerzyści w drogę wyruszyli w czwartek wieczorem nocnym pociągiem z Krynicy.  Rowery pojechały specjalnym busem. W Malborku zaplanowano spotkanie z przedstawicielami Krynicy Morskiej i przejazd na Mierzeję Wiślaną. Tam jednak ekipa z Krynicy Zdroju długo nie została, bo w drogę powrotną już na rowerach rowerzyści wyruszyli  w piątek rano, 31 maja.

Ta trasa jest bardzo krótka.  W  linii prostej to  810 kilometrów.  Średnio dziennie chcemy przejechać około 90 kilometrów. Oczywiście trzeba do tego dodać mniej więcej 5 procent,  bo zawsze są jakieś niezapowiedziane przygody - mówi Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej,  która organizuje przejazd 

Mówi Daniel Lisak z krynickiej organizacji turystycznej, która organizuje przejazd

W rajdzie bierze udział w sumie kilkanaście osób. Fani dwóch kółek w taki sposób promują też zdrowy styl życia i zachęcają do oglądania Polski z perspektywy roweru.

Pojedziemy przez Elbląg, Płock, Łowicz, Tomaszów Mazowiecki i dalej w kierunku Kielc, Buska Zdroju i Tarnowa. W Krynicy chcemy się zameldować 8 czerwca - dodaje Daniel Lisak.

QUIZ na Dzień Dziecka. Dopasuj sławnego rodzica do sławnego dziecka. Markowski, Dowbor, Frycz, Królikowski

Pytanie 1 z 20
Ojcem Patrycji Markowskiej jest:

Rowerową wyprawę na trasie Krynica Morska - Krynica Zdrój zaplanowano do 8 czerwca. To co będzie działo się na trasie, będzie można zobaczyć w specjalnych relacjach w mediach społecznościowych.

Rajd ma promować dwie Krynice, ale też zachęcać mieszkańców tych miasteczek do odwiedzania się nawzajem. Tym razem będzie to już 9 taki przejazd.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!