sklep

i

Autor: www.pixabay.com

Zbiórka żywności dla potrzebujących. Pomóc może każdy z nas! Jak to zrobić?

2022-11-28 12:18

Co roku przed Bożym Narodzeniem organizują akcję „Kilo”. Mowa o wolontariuszach oddziału Caritas działającego przy parafii św. Małgorzaty. Już w najbliższych dniach w kilkunastu sklepach na terenie Nowego Sącza będą zbierać żywność dla potrzebujących. Pomóc może każdy z nas.

Akcja "Kilo" w Nowym Sączu

To tradycyjna przedświąteczna zbiórka żywności, którą organizuje Caritas. Specjalne kosze, gdzie będzie można dawać produkty spożywcze, pojawią się w kilkunastu sklepach na terenie Nowego Sącza. W ramach akcji wolontariusze informują osoby robiące zakupy w sklepach o prowadzonej zbiórce, a potem odbierają podarowane zakupy. Te artykuły spożywcze są gromadzone, a przed świętami wolontariusze robią z nich paczki, które przekazują najbardziej potrzebującym. Część z artykułów zakupowych trafia do kuchni Caritas przy parafii świętej Małgorzaty.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Zachęcamy do udziału w akcji. Paczki trafią do najbardziej potrzebujących. Niestety takich osób przybywa. To najczęściej takie osoby, które mają niskie renty, czy emerytury. Najlepiej, żeby to były produkty z długim terminem ważności – wyjaśnia ksiądz Jerzy Jurkiewicz proboszcz parafii świętej Małgorzaty, gdzie działa kuchnia Caritas.

Sonda
Czy starasz się pomagać innym?

Akcja „Kilo” odbędzie się 3 grudnia. Kosze będą ustawione w kilkunastu sklepach spożywczych na terenie Nowego Sącza. W niektórych miejscach kosze pojawiły się już teraz i pozostaną aż do świąt Bożego Narodzenia.