Już po raz kolejny w całym kraju zorganizowano akcje pod hasłem #sadziMY

i

Autor: Darek Ryś Już po raz kolejny w całym kraju zorganizowano akcje pod hasłem #sadziMY

Zielone płuca Sądecczyzny jeszcze większe! Kolejna akcja #sadziMY już za nami

2022-09-30 17:35

Do posadzenia był milion małych drzewek. Już po raz kolejny w całym kraju zorganizowano akcje pod hasłem #sadziMY, która miała przypominać jak ważny dla człowieka jest las.

W tym roku nowe drzewa sadzono 29 i 30 września w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. W sumie przez dwa dni w całym kraju przybyło aż milion małych drzewek różnych gatunków.

Wielki finał akcji #sadziMY zorganizowano natomiast w okolicach Nowego Sącza. W lasach na terenie gminy Korzenna. Na powierzchni ponad hektara posadzono tam blisko 3 tysiące młodych cisów.

Posłuchaj osób, które przyłączyły się do akcji #sadziMY w regionie sądeckim

W okolicach Nowego Sącza drzewka sadzili nie tylko leśnicy, ale też lokalni samorządowcy, służby mundurowe, ratownicy GOPR, górscy przewodnicy, uczniowie z okolicznych szkół oraz harcerze.

Nie zabrakło też gości specjalnych, bo drzewa w okolicach Nowego Sącza sadził też prezydent Andrzej Duda razem z żoną Agatą Kornhauser-Duda. Para prezydencka od samego początku patronuje tej akcji.

Akcję pod hasłem #sadziMY leśnicy zorganizowali już po raz czwarty.

QUIZ: PRL na słodko. Pamiętasz te smaki i co wiesz o słodyczach z PRL-u?

Pytanie 1 z 10
Czekoladą numer 1 w PRL była:

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one prawie 30 procent terytorium kraju. Lasy rosną na obszarze ponad 9 milionów hektarów. Prawie 7,6 miliona hektarów zarządzane jest przez Lasy Państwowe.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie jest ponad 170 tysięcy hektarów lasów, które należą do Skarbu Państwa. Lasy położone są w 3 województwach, 26 powiatach i 176 gminach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!