Pogoda

Zima wróciła na Sądecczyznę. Są złe warunki na drogach [ZDJĘCIA]

2023-03-27 17:43

Fatalne warunki drogowe w regionie sądeckim. W poniedziałkowe popołudnie spadła temperatura i zaczął padać śnieg. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa! Są ostrzeżenia przed mrozem!

Nowy Sącz. Są ostrzeżenia przed śniegiem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie poinformowało, że od poniedziałku od godziny 17, do wtorku, 28 marca do godziny 17 w regionie sądeckim będzie padał śnieg. Synoptycy szacują, że może spaść nawet 15 centymetrów śniegu. Warunki do jazdy, zwłaszcza w regionach górskich będą bardzo złe. Na drogach będzie ślisko. Kolejne ostrzeżenie informuje o spadku temperatury i gołoledzi. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura może spaść nawet do 9 stopni poniżej zera.

Festiwal gier w Nowym Sączu
Trasa przez Krzyżówkę do Krynicy

i

Autor: fot. Sebastian Skrzypiec Trasa przez Krzyżówkę do Krynicy

Trudne warunki w rejonach górskich

Bardzo złe warunki do jazdy już są w rejonie Krynicy, między innymi na Krzyżówce. Samochody jadą bardzo wolno. Zdjęcia przesłał nam nasz słuchacz Sebastian. Dużo śniegu spadło również na trasie Nowy Sącz – Limanowa w miejscowości Wysokie. Zdjęcia nadesłała do nasz słuchaczka Justyna Tokarczyk. Kierowcy, zdejmijcie nogę z gazu! W Nowym Sączu drogi są czarne, ale śliskie. Pamiętajmy o tym, że nie jest to jeszcze dobry czas na zmianę opon z zimowych na letnie. Mróz będzie utrzymywał się w nocy i nad ranem w środę i w czwartek. Pogoda poprawi się dopiero w piątek. Wtedy na termometrach w regionie sądeckim prognozowane są wiosenne temperatury w okolicy 16 stopni.