Znowu polała się krew! Tym razem u sądeckich policjantów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Znowu polała się krew! Tym razem u sądeckich policjantów

region

Znowu polała się krew! Tym razem u sądeckich policjantów

2024-02-22 15:21

Chcą oddać 105 litrów krwi. Taki plan mają policjanci z całej Polski. Cel nie jest przypadkowy, bo właśnie 105 lat temu powstała polska policja. Do tej akcji przyłączyli się też mundurowi z Nowego Sącza.

Mimo, że zebranie 105 litrów krwi wydaje się dużym wyzwaniem, to policjanci nie dają za wygraną i krew cały czas oddają. Chętnych do dzielenia się tym cennym lekiem nie brakowało także w Nowym Sączu.

Kolejki chętnych do mobilnego punktu, który 22 lutego zorganizowano w KMP przy ulicy Grottgera ustawiały się od samego rana. W sumie zgłosiło się kilkadziesiąt osób.

Byli to nie tylko policjanci, ale też pracownicy cywilni sądeckiej komendy, funkcjonariusze policji z jednostek ościennych, mundurowi z zakładu karnego oraz straży miejskiej w Nowym Sączu, a także mieszkańcy naszego regionu.

Łącznie tym cennym darem podzieliły się 32 osoby, oddając łącznie 14 400 mililitrów życiodajnego płynu. Zebrana krew trafi do pacjentów małopolskich szpitali i klinik - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Quiz. To najsłynniejsze obrazy na świecie! Czy potrafisz prawidłowo wskazać autora?

Pytanie 1 z 20
Na rozgrzewkę coś bardzo łatwego, czyli najsłynniejszy obraz świata. Kto jest autorem?
MonaLisa

Krew w ramach akcji pod hasłem „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji” można oddawać do końca lipca w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew właśnie w ramach tej akcji - dodaje Aneta Izworska

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!