Akcja Śmieci skrzydeł nie mają

i

Autor: Dominik Dobrowolski, www.facebook.com/recyklinggorom Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają"

Ekologia

Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" już w ten weekend w Beskidzie Sądeckim!

2024-04-04 18:00

„Śmieci skrzydeł nie mają” - akcja pod takim hasłem po raz kolejny ruszy w Beskidzie Sądeckim. Wolontariusze oraz podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski znowu będą zachęcać turystów do tego, żeby nie zostawiać w górach śmieci i zabierać je ze sobą. W planach jest wspólny spacer i sprzątanie szlaków.

Beskid Sądecki. Kiedy odbędzie się akcja "Śmieci skrzydeł nie mają"?

Wspólny spacer z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim zaplanowano 6 kwietnia. W jego trakcie uczestnicy posprzątają trasę ze stacji narciarskiej w Wierchomli do bacówki nad Wierchomlą. W planie wycieczki jest też montaż tabliczek promujących akcję „Śmieci skrzydeł nie mają”. O co w niej chodzi? Od kilku lat Dominik Dobrowolski zachęca turystów do tego, żeby śmieci nie zostawiać w górach. Każdy, nawet najmniejszy papierek warto zabrać ze sobą ze schroniska i wyrzucić go w domu do odpowiedniego kontenera. O tym mają tez przypominać specjalne tabliczki, których na szlakach Beskidu Sądeckiego, w Gorcach czy Beskidzie Niskim jest już kilkaset.

Mówi podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski

W ramach akcji „Śmieci skrzydeł nie mają” odbywa się również zbiórka elektrośmieci. Można je przynosić do PSZOK przy ul. krakowskiej 26 w Piwnicznej-Zdrój do 5 kwietnia. Wspólny spacer z podróżnikiem i sprzątanie gór zaplanowano 6 kwietnia. Zbiórka o godzinie 9:30 przy stacji narciarskiej w Wierchomli. Do akcji dołączą członkowie stowarzyszenia Wyznaczamy nowe kierunki oraz Baba z gór, czyli przewodniczka górska i propagatorka turystyki Zuzanna Długosz.