Krynicki GOPR jest przygotowany do sezonu zimowego

i

Autor: Darek Ryś Krynicki GOPR jest przygotowany do sezonu zimowego

Będą na szlakach i stokach narciarskich. GOPR z Krynicy gotowy do sezonu zimowego!

2022-11-24 18:03

Do zimowego sezonu są przygotowani ratownicy Krynickiej Grupy GOPR. To właśnie ta grupa zabezpiecza szlaki Beskidu Sądeckiego i Niskiego, a także niektóre stoki narciarskie.

Goprowcy z Krynicy Zdroju zapewniają, że mają wyszkolonych ludzi, którzy będą dbać o bezpieczeństwo turystów i narciarzy oraz dobry sprzęt. W bazach czekają między innymi samochody, skutery czy quady, które są przystosowane do jazdy w warunkach zimowych.

W tym sezonie ratowników Krynickiej Grupy GOPR będzie można spotkać na stokach w Wierchomli, Słotwinach, a także na Jaworzynie Krynickiej. Czy dołączą kolejne stacje, to jeszcze się okaże, bo rozmowy cały czas trwają.

Ratownicy z Krynickiej Grupy GOPR nie tylko dbają o bezpieczeństwo narciarzy, ale też turystów, którzy także zimą chętnie odwiedzają szlaki Beskidu Sądeckiego.

Numer ratunkowy w górach to 601 100 300 lub 985

Mówi Grzegorz Sus z krynickiej Grupy GOPR

Ratownicy z Krynickiej Grupy GOPR nie tylko dbają o bezpieczeństwo narciarzy, ale też turystów, którzy także zimą chętnie odwiedzają szlaki Beskidu Sądeckiego.

Na terenie Beskidu Sądeckiego Krynicka Grupa GOPR zabezpiecza pasmo Radziejowej, pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz pasmo leluchowskie. Natomiast na zachodniej części Beskidu Niskiego ratownicy z Krynicy zabezpieczają pasmo Hańczowskie, pasmo Magurskie oraz Góry Grybowskie

QUIZ. Największe wpadki Polski na mundialach. Znasz niechlubną historię naszej kadry?

Pytanie 1 z 10
W meczu z Japonią w 2018 roku Polacy zasłynęli z?

W rejonie Pasma Radziejowej Grupa Krynicka graniczy z Grupą Podhalańską, a w Beskidzie Niskim z Grupą Bieszczadzką. Działania ratownicze w tych terenach prowadzone są wspólnie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!