Będzie bezpieczniej.  Są nowe przejścia dla pieszych Trzycierzu, Korzennej i Niecwi

i

Autor: PZD Nowy Sącz Będzie bezpieczniej. Są nowe przejścia dla pieszych Trzycierzu, Korzennej i Niecwi

region

Będzie bezpieczniej. Są nowe przejścia dla pieszych w Trzycierzu, Korzennej i Niecwi

2024-04-24 17:44

Uwaga kierowcy. Dużo zmieniło się na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska. Między innymi w miejscowościach Trzycierz, Korzenna i Niecew. Dzięki temu będzie tam bezpieczniej.

Na drodze zamontowano tam nowe znaki pionowe oraz odświeżono oznakowanie poziome. W tym na istniejących już przejściach dla pieszych. Na tym jednak nie koniec, bo dodatkowe przejścia pojawiły się też w Trzycierzu oraz Korzennej.

W samej Korzennej są to dwa nowe przejścia dla pieszych. Pierwsze z nich na skrzyżowaniu z drogą powiatową Korzenna – Krużlowa koło Ośrodka Zdrowia, a drugie pomiędzy posterunkiem Policji i urzędem gminy. Przejścia będą też oświetlone.

Pomiędzy przejściem dla pieszych koło urzędu gminy, a drogą gminną w kierunku banku pojawił się zakaz zatrzymywania.

Matura w PRL-u. Sprawdź w quizie, czy pamiętasz, jak wyglądał ten egzamin „za komuny”!

Pytanie 1 z 12
Egzamin maturalny z języka polskiego w PRL obejmował:

Szczególny nacisk położono na ograniczenie prędkości w miejscach gdzie jest to naprawdę potrzebne czyli w sąsiedztwie przejść dla pieszych, przystanków oraz szkół.

Tam gdzie jest to potrzebne wprowadzone zostanie ograniczenie do 70 lub 50 kilometrów na godzinę. Pełne oznakowanie na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska będzie gotowe do końca kwietnia

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!