Beskidzki Festiwal Podróżników w Soszowie

i

Autor: fot. Tomasz Wolnik Beskidzki Festiwal Podróżników w Soszowie

Beskidzki Festiwal Podróżników na Cyrli już w ten weekend. Sprawdź program!

2022-10-06 7:52

Blisko 20 podróżników, opowie o swoich ciekawych wyprawach i pokaże zdjęcia. Już w piątek, 7 października w schronisku na Cyrli koło Rytra rusza trzydniowy Beskidzki Festiwal Podróżników. Turyści, którzy odwiedzą schronisko, będą mogli posłuchać interesujących prelekcji, ale również wziąć udział w warsztatach.

Znany podróżnicy odwiedzą schronisko na Cyrli

Gośćmi festiwalu i jednocześnie prelegentami będą znani podróżnicy, autorzy książek, blogów o tematyce podróżniczej czy videoblogów. Festiwal będzie okazją do spotkania się między innymi z Łukaszem Superganem, Leszkiem Piekło, czy Romanem Maximovem. Nie zabraknie także podróżników, pochodzących z regionu sądeckiego. Swoje prelekcje wygłoszą Kuba Zygmunt – Sądecki Włóczykij, Tomasz Wolnik – Beskidzki Bradiaga, czy Kozice Piwniczańskie – Dorota i Grzegorz Śmigowscy.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

W Beskidzie Sadeckim takiej imprezy na taką skalę nie było. Nasz festiwal nie się odbywał w zamkniętym pomieszczeniu i nie będzie polegał na tym, że widzowie będą na widowni i biernie przyglądać się temu, co się dzieje. U nas każdy z uczestników będzie miał możliwość, wybrania sobie tego, co go interesuje. Poza prelekcjami podróżników będą się odbywać też różne warsztaty związane z turystyką, na przykład jak przygotować się do biwaku, jak przygotować ciepły posiłek w górach – mówi Tomasz Wolnik z fundacji „Z miłości do gór”, która organizuje festiwal.

Sonda
Czy lubisz podróże?

Pierwszą prelekcję zaplanowano w piątek o godzinie 18, w sobotę o 9 a w niedziele o 10. Będą one odbywać się co godzinę. Wieczorem na uczestników festiwalu czekają koncerty. Chętni będą mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych. Program festiwalu znajdziecie TUTAJ