Konferencja prasowa na temat Bezpiecznych Wakacji

i

Autor: Michał Rejduch Konferencja prasowa na temat Bezpiecznych Wakacji

Czas wolny

Bezpieczne wakacje w Nowym Sączu. Na zajęcia można się już zapisywać

2024-06-18 12:00

Ruszyły zapisy na zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, które organizuje urząd miasta Nowego Sącza. Na młodych sądeczan, którzy nie wyjeżdżają nigdzie na wakacje, czeka mnóstwo ciekawych zajęć, które przygotowały sądeckie placówki.

Nowy Sącz. Bezpieczne wakacje 2024

Jak zwykle do akcji włączyły się świetlice osiedlowe, Pałac Młodzieży, Miejski Ośrodek Kultury, MOSiR, czy Sądecka Biblioteka Publiczna. W tym roku po raz pierwszy również Związek Strzelecki Strzelec, który organizuje całodzienne szkolenia dla młodzieży na poligonie przy ul. Ruczaj. Na zajęcia w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” można się już zapisać. W tym roku podobnie jak przy poprzednich edycjach przez specjalnie do tego dedykowany portal – rodzinny.nowysacz.pl

Najmniejsza sala kinowa w Nowym Sączu

Dlaczego tak? Dlatego, że chcemy wykluczyć wszelkiego rodzaju kolejki, załatwianie tych miejsc przez jakichś znajomych, docieranie różnymi innymi drogami do instytucji, które do nas dołączyły. Wiemy, że zawsze tych miejsc będzie za mało, ale chcemy być transparencji i stąd ta platforma, która powoduje, że wszyscy mają równy dostęp do tej oferty – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Akcja Bezpieczne Wakacje rusza już 1 lipca. Wcześniej, w weekend zaplanowano koncert na otwarcie Bezpiecznych Wakacji połączony z imieninami miasta. Na Rynku wystąpią artyści, którzy zaśpiewają piosenki z bajek Disneya – to w piątek, w sobotę gwiazdą będzie zespół Ich Troje.