Budowa może ruszać. Będą nowe tężnie solankowe

i

Autor: Darek Ryś Budowa może ruszać. Będą nowe tężnie solankowe

region

Budowa może ruszać. Będą nowe tężnie solankowe

2024-04-19 16:20

Kolejne tężnie solankowe powstaną w naszym regionie. W tym roku na tworzenie takich miejsc samorząd województwa małopolskiego przeznaczył 3 miliony złotych. O taką pomoc mogły się starać miasta, gminy, ale też powiaty.

Pieniądze będzie można wydać między innymi na roboty budowlane, montaż niezbędnych sieci czy przyłączy, zakup urządzeń, a także na prace związane z uporządkowaniem i zagospodarowaniem terenu wokół tężni.

W tym roku na mapie naszego regionu pojawi się aż 17 małych tężni solankowych. Między innymi w gminie Czorsztyn, Gdów, Szczawnica, Trzciana czy Wieliczka.

To już kolejna edycja programu pod hasłem „Małopolskie tężnie solankowe”. W ostatnich latach w naszym regionie powstało prawie 30 tężni solankowych. Miasta i gminy na budowę takich obiektów dostały w sumie ponad 7 milionów złotych.

Quiz. Polskie zespoły rockowe lat 80. Jak dobrze pamiętasz te kapele?

Pytanie 1 z 10
Która z tych piosenek, pochodzących z płyty „Kult” z 1987 roku, jest uznawana za najstarszy utwór Kultu?

Dziś tężnie solankowe działają w wielu miejscach w regionie. Między innymi w Nowym Sączu, Krynicy, Muszynie, Korzennej, Podegrodziu czy Tyliczu. Kolejne będą gotowe w tym roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!