Przegląd Młodzieżowych Kapel Ludowych w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Przegląd Młodzieżowych Kapel Ludowych w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Folklor ich kręci. Za nami przegląd Młodzieżowych Kapel Ludowych

2024-04-19 8:33

Mimo że taka muzyka nie jest na topie, to nie wyobrażają sobie bez niej życia. Mowa o członkach zespołów, które zgłosiły się do Przeglądu Młodzieżowych Kapel Ludowych. Taki konkurs już po raz czwarty zorganizował Pałac Młodzieży z Nowego Sącza.

Nowy Sącz. Folklor opanował Pałac Młodzieży

Folklor to tradycja, którą warto podtrzymywać. Pokazał to przegląd Młodzieżowych Kapel Ludowych, który zorganizowano w Nowym Sączu. Prezentacje zespołów, które grają i śpiewają tradycyjne regionalne pieśni, odbyły się w czwartek, 18 kwietnia w Pałacu Młodzieży. W tym roku do przeglądu zgłosiło się 12 zespołów z całej Małopolski. Na finał do Nowego Sącza przyjechało 10 z nich. Każda z kapel miała 5 minut na prezentacje na scenie, którą oceniali jurorzy – Sławomir Bryniak, Jadwiga Adamczyk, i Natalia Zabrzeska – Borowiec.

Posłuchaj uczestników przeglądu kapel ludowch

W przeglądzie wzięły udział między innymi kapele z Opatkowic, Lipnicy Wielkiej, Skomielnej Białej, Zakopanego i Nowego Sącza. Nagroda główna powędrowała do Kapeli Młodzieżowej Jutrzenka z Zakopanego. Drugie miejsce zajęła kapela z Lipnicy Wielkiej, a trzecie Kapela Młodzieżowa „Piątkowioki”.

Cały projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.