Kolejny elektryczny autobus testowało MPK. Czy  jechaliście takim EKO-autobusem ?

i

Autor: Darek Ryś Kolejny elektryczny autobus testowało MPK. Czy jechaliście takim EKO-autobusem ?

nowy sącz

Kolejny elektryczny autobus testowało MPK. Nie tylko na liniach miejskich

2024-04-18 17:30

O nowych autobusach myśli MPK w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o pojazdy elektryczne. Na razie miejski przewoźnik szuka pieniędzy na takie zakupy, ale też sprawdza jak elektryki poradzą sobie w mieście i regionie.

Ostatnio na ulicach Nowego Sącza można było spotkać taki właśnie ekologiczny autobus. Był to 9-o metrowy pojazd King Loong chińskiego producenta, który na pokład mógł zabrać ponad 60 pasażerów.

Elektryczny autobus jeździł nie tylko po Nowym Sączu, ale też na trasach podmiejskich. Między innymi na linii numer 3, która prowadzi w kierunku osiedla Mała Poręba, gdzie są ostre podjazdy i zakręty.

Mówi Jerzy Leszczyński prezes MPK w Nowym Saczu

Pieniądze na zakup autobusów elektrycznych MPK Nowy Sącz chce zdobyć z Krajowego Planu Odbudowy. Wnioski są napisane i czekają. Jeżeli się uda, to na ulicach Nowego Sącza pojawi się 5 autobusów elektrycznych.

Autobusy elektryczne w Nowym Sączu już były testowane. Taki pojazd na ulicach miasta można było spotkać jesienią ubiegłego roku. Wtedy był to pojazd wyprodukowany przez firmę Solaris.

Quiz: Test na działkowca. Czy nadajesz się na właściciela ogródka działkowego?

Pytanie 1 z 15
Skrót ROD oznacza:

Na elektryczne autobusy postawiła też Muszyna, która kupiła 5 takich pojazdów. W uzdrowisku mają się one pojawić w połowie tego roku. Autobusy kosztowały 10 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!