Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Starym Sączu

i

Autor: Aneta Mamala, LO Stary Sącz Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Starym Sączu

Edukacja

Stary Sącz. Już w piątek Mistrzostwa Pierwszej Pomocy! Kto powalczy o tytuł najlepszego?

2024-04-18 12:20

Już w piątek, 19 kwietnia poznamy najlepszych młodych ratowników medycznych z miasta i gminy Stary Sącz. Przed nami druga edycja Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, które organizuje Liceum Ogólnokształcące ze Starego Sączu.

Stary Sącz. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

O tytuł najlepszego powalczą trzyosobowe zespoły, które wyłoniono podczas eliminacji szkolnych. Swoich reprezentantów wystawiają szkoły ze Starego Sącza oraz z gminy Stary Sącz. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w praktyce. Jak zapowiadają organizatorzy, wszystko będzie przygotowane na najwyższym poziomie, tak żeby, jak najlepiej odwzorować sytuacje różnych wypadków, z którymi mogą zetknąć się uczestnicy mistrzostw.

Leśne molo w Starym Sączu

Mistrzostwa składać się będą z testu teoretycznego, w którym uczniowie będą musieli wykazać się fachową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także scenek tematycznych. W nich w praktyce sprawdzą swoje umiejętności, zmysł i kontrole nad stresem. Pozorowane wypadki przygotowane będą z użyciem profesjonalnych środków, chociażby sztucznej krwi. Celem zawodów jest podniesienie wiedzy uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia koordynatorka mistrzostw Aneta Mamala.

plakat mistrzostw pierwszej pomocy

i

Autor: Aneta Mamala, LO Stary Sącz

Podobnie, jak w zeszłym roku do zawodów zaangażowani zostaną wolontariusze, którzy działają w szkolnym klubie PCK. Drugie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Starym Sączu zaplanowano na 19 kwietnia. Start o godzinie 10. Zmaganiom będzie można przyglądać się do godzin popołudniowych.