Zawodniczki podczas konferencji prasowej

i

Autor: facebook.com/klub.sportowy.global.cheer.ns Zawodniczki podczas konferencji prasowej

Ciekawostki

Cheerleaderki z Nowego Sącza jadą do USA. Powalczą o tytuł mistrzyń świata!

2024-04-18 7:45

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd sądeczanek na mistrzostwa świata do Stanów Zjednoczonych. Dzięki pomocy dobrych ludzi, ale też sponsorów cheerleaderki z nowosądeckiego klubu Global Cheer spełnią swoje marzenia. W niedzielę lecą do Orlando i będą reprezentować nasz kraj na światowych zawodach.

Nowy Sącz. Cheerleaderki spełnią swoje marzenie

Cheerleaderki z Sądecczyzny będą reprezentować Polskę na światowych zawodach w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia w Orlando na Florydzie odbędą się Mistrzostwa Świata Cheerleaders, na których w kategorii „All Girls” nasz kraj będzie reprezentował klub Global Cheers z Nowego Sącza. Przez kilka ostatnich miesięcy dziewczyny ciężko trenowały, ale też trwała zbiórka pieniędzy na wyjazd. Koszt niemały, bo 300 tysięcy złotych. Udało się ubierać tę kwotę, dzięki pomocy dobrych ludzi i sponsorów. Część pieniędzy zawodniczki wyłożyły też z własnych oszczędności. Teraz spełnią swoje marzenia. Układ choreograficzny na występ jest już przygotowany. Pracowały nad nim kilka miesięcy.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu
Mówią: trener klubu Mirosław Haczek oraz zawdoniczka Anna Więcławek

Na zawody jada 24 cheerleaderki. Mistrzostwa zaplanowano od 24 do 26 kwietnia. Poprzeczka jest postawiona wysoko, bo w zawodach wezmą udział grupy z ponad 50 krajów świata.