Droga w Rogach do remontu. Prace ruszą za kilka dni

i

Autor: PZD Nowy Sącz Droga w Rogach do remontu. Prace ruszą za kilka dni

region

Droga w Rogach do remontu. Prace ruszą za kilka dni

2024-04-13 11:26

Za kilka dni zacznie się remont powiatowej drogi Siekierczyna – Naszacowice. Naprawiony będzie odcinek, który prowadzi przez miejscowość Rogi w gminie Podegrodzie.

Umowa z firmą, która wygrała przetarg jest już podpisana. Prace w terenie mają się zacząć w drugiej połowie kwietnia. W sumie naprawiony będzie około 750 metrowy odcinek. Roboty potrwają do końca czerwca. W planach jest między innymi wymiana asfaltu, wyrównanie i wzmocnienie poboczy, a także wykonie oznakowania poziomego

Jak duże będą utrudnienia tego na razie nie wiadomo, bo wykonawca właśnie przygotowuje projekt organizacji ruchu na czas remontu. Remont drogi powiatowej w Rogach w gminie Podegrodzie ma kosztować ponad milion złotych.

QUIZ. Najtrudniejsze polskie słowa - wiesz, co oznaczają?

Pytanie 1 z 20
Luminarz to...

Takich remontów na terenie powiatu nowosądeckiego w najbliższych tygodniach będzie więcej. Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetargi między innymi na przebudowę drogi powiatowej Łącko - Naszacowice w miejscowości Łącko.

Remontu doczeka się też droga powiatowa Gołkowice Górne – Łazy Brzyńskie. W tym przypadku umowa z firmą też jest już podpisana. W najbliższych 90 dniach odnowiony będzie 650 metrowy odcinek tej drogi w miejscowości Gołkowice Górne oraz Gaboń.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!