Jest okazja do pomagania!  W niedzielę akcja „Pola Nadziei”

i

Autor: Darek Ryś Jest okazja do pomagania! W niedzielę akcja „Pola Nadziei”

pola nadziei

Jest okazja do pomagania! W niedzielę akcja „Pola Nadziei”

2024-04-12 16:20

W tej akcji liczy się każdy, nawet najmniejszy datek. Już w niedzielę w Nowym Sączu i regionie ruszy kwesta pod hasłem „Pola Nadziei”. Pieniądze, które uda się zebrać będą przeznaczone na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Każdy, kto wrzuci datek do puszki dostanie żonkila, który jest symbolem akcji. Są też pamiątkowe kartki, które przygotowali uczniowie z nowosądeckich szkół i przedszkoli.

Wolontariuszy będzie można spotkać w okolicach kościołów Nowym Sączu, ale też w regionie sądeckim. Między innymi w Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Krużlowej czy w Marcinkowicach.

Posłuchaj prezesa hospicjum Mieczysława Kaczwińskiego i Anety Kaczmarczyk z ZHP

Akcje Pola Nadziei Sądeckie Hospicjum organizuje już od 20 lat. Pieniądze zawsze przeznacza na swoją działalność. Rok temu do puszek wolontariuszy trafiło ponad 100 tysięcy złotych.

Miasta i województwa w Polsce - quiz. Raz podajemy jedno, raz drugie. Dopasujesz?

Pytanie 1 z 10
Sandomierz

Sądeckie Hospicjum działa od 2012 roku. W 2020 roku obiekt rozbudowano o nowe skrzydło, w którym oprócz pomieszczeń dla pacjentów znalazła się też kaplica, sala do rehabilitacji, a także ogród zimowy. Pieniądze, które uda się zebrać w tym roku będą przeznaczone na dalszą rozbudowę hospicjum.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!