Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu. Co tu się stało? Zobacz FILM i ZDJĘCIA

2021-10-22 11:15

Tuż po godzinie 10 przed ratuszem w Nowym Sączu pojawiło się kilka zastępów Straży Pożarnej, policyjne radiowozy i karetki Pogotowia Ratunkowego. Budynek w ciągu kilku minut opuściło kilkuset pracowników. Dwie osoby zostały ranne. Co tam się stało?

Wystarczyło pięść minut, żeby wszyscy pracownicy opuścili ratusz. W budynku prawdopodobnie pojawiła się nieznana substancja, dlatego też na miejsce skierowano strażaków z grupy chemicznej, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem. W trakcie ewakuacji dwie osoby zostały ranne. Uspokajamy – były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Ratusz 2021”. Miały one pokazać, jak w przypadku zagrożenia poradzą sobie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Ćwiczenia zorganizowano w ratuszu po raz pierwszy. Sprawdzały one koordynację i współpracę służb. Podobne ćwiczenia planujemy w najbliższych miesiącach w innych budynkach, w których znajdują się wydziały urzędu i miejskie jednostki – wyjaśnia Krzysztof Setlak, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

Sonda
Czy myślisz, że studniówki 2022 powinny zostać odwołane?

W ćwiczeniach brała udział Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Miejska.