Dom rodziny z Januszowej

i

Autor: facebook.com/Fundacja.Renovo Dom rodziny z Januszowej

Region

Fundacja Renovo buduje dom dla rodziny z Januszowej. Kiedy będzie gotowy?

2024-04-15 10:17

Dom już stoi. Budynek jest pokryty dachem, ma też okna i drzwi. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji Renovo realizują jeden z najtrudniejszych projektów, jakiego się podjęli. Budują dom dla rodziny, która mieszka w garażu. Jak idą prace i co jest teraz potrzebne?

Fundacja Renovo buduje dom dla rodziny z Januszowej

Cały czas trwa budowa domu dla rodziny państwa Gołąb z Januszowej koło Nowego Sącza. Budynek od 2022 buduje Fundacji Renovo. Udaje się to dzięki pomocy ludzi i firm, które przekazują pieniądze oraz niezbędne materiały, a także pracy wolontariuszy. Dom już stoi. Teraz przyszedł czas na prace wewnątrz, a tam do zrobienia jest sporo.

Otwarcie sezonu w skansenie w Nowym Sączu

Dom budujemy od podstaw. To bardzo duży projekt. Na tę chwilę jesteśmy na takim etapie, że zrobione są wszystkie instalacje, tynki, wylewki, podwiesiliśmy sufity. Czekamy na panele, drzwi, jeszcze musimy zorganizować schody, bo dom jest wielokondygnacyjny. Chcemy też ocieplić dom, dlatego bardzo potrzebne są nam takie materiały. Jeżeli ktoś chce nam przekazać, to chętnie przyjmiemy — mówi Dawid Zawiliński z Fundacji Renovo.

Projekt jest bardzo trudny, bo rodzina cały czas mieszka w garażu przerobionym na mieszkanie, który jest częścią nowo powstałego domu. Fundacja szuka też materiałów do wyposażenia łazienki. Jeżeli się uda, to rodzina do nowego domu wprowadzi się jesienią.