lakarz

i

Autor: www.pixabay.com

Powiat nowosądecki

Gdzie w święta skorzystać z pomocy lekarskiej?

2024-03-29 12:55

Przed nami święta wielkanocne. W tym czasie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej będą zamknięte. W razie potrzeby mieszkańcy Sądecczyzny mogą skorzystać z gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W całej Małopolsce takich punktów jest 50. Gdzie znajdziemy te w regionie sądeckim?

Nowy Sącz. Świąteczna pomoc medyczna

Infekcja, ból brzucha, uraz, wysypka. Nagła choroba może przydarzyć się także podczas świąt. W Wielkanoc przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej w całym regionie sądeckim będą zamknięte. Są jednak takie miejsca, gdzie dyżurują lekarze i w razie potrzeby pomogą nam. To gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W powiecie nowosądeckim działają cztery takie miejsca. W Nowym Sączu, przy szpitalu im. Śniadeckich, w szpitalu w  Krynicy-Zdroju, oraz w Rytrze i w Grybowie. Osoby potrzebujące pomocy zostaną przyjęte w każdej z takich placówek. Nie obowiązuje tu rejonizacja ani skierowania. Dokładne adresy znajdziecie TUTAJ

Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu

SOR – tu ratuje się życie

W przypadku osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, pomocy udzielają szpitalne oddziały ratunkowe i izby przyjęć. Ich personel ratuje osoby po wypadkach, urazach, z zawałami, udarami. SOR-y i izby przyjęć działają całodobowo. Za pilną pomoc medyczną odpowiadają również zespoły ratownictwa medycznego. Ambulans można wezwać, dzwoniąc pod numer 999 lub 112. W górach dyżuruje także Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Numer alarmowy do GOPR/TOPR: 985 lub 601 100 300.

Sonda
Będziesz malować pisanki na święta wielkanocne w 2024 roku?

Telefoniczna Informacja Pacjenta czynna także w święta

Przez cały okres świąteczny do dyspozycji pacjentów pozostają konsultacji Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod nr. tel. 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę uzyskasz wszelkie, niezbędne informacje o leczeniu finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Konsultanci podpowiedzą, gdzie szukać najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej czy jak skontaktować się z najbliższym szpitalem.