Region

Intensywny deszcz nad Sądecczyzną. Zalane ulice i posesje. Są kolejne ostrzeżenia [ZDJĘCIA]

2023-07-26 7:45

Zalane drogi, podtopione gospodarstwa domowe, zatkane przepusty i powalone na drzewa drogę. To obraz po wtorkowej ulewie, która przeszła przez powiat nowosądecki. Strażacy interweniowali kilkanaście razy, głównie w miejscowościach poza Nowym Sączem. Najwięcej pracy mieli w okolicy Jeziora Rożnowskiego.

Ulewa na Sądecczyźnie. Strażacy interweniowali

Kilkanaście interwencji Straży Pożarnej w trakcie wtorkowej ulewy, która przeszła przez powiat nowosądecki. Najwięcej pracy strażacy mieli w miejscowościach w okolicy Jeziora Rożnowskiego. Tam przez zatkane przepusty woda zalała kilka gospodarstw domowych. Strażacy pomagali wypompować wodę i układać worki z piaskiem. Poza tym interweniowali też przy usuwaniu drzew, które spadły na drogi. Na miejscu pracowały jednostki OSP z Gródka nad Dunajcem, Przydonicy, Łososiny Dolnej, Rożnowa i PSP z Nowego Sącza.

Momentami padało intensywnie. Najwięcej interwencji mieli strażacy jednostek OSP w okolicy Jeziora Rożnowskiego. Tam były prowadzone działania ocierające się o powódź błyskawiczną. Strażacy układali worki z piaskiem przy kilku gospodarstwach domowych. W samym Nowym Sączu deszcz zalał ulice Węgierską i Starowiejską – mówi Paweł Motyka, komendant Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Ostrzeżenie przed deszczem na środę

Na dziś również wdano ostrzeżenie przed intensywnym deszczem z burzami. „Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 70 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, możliwy grad” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Centrum Zarządzania Kryzysowego. Deszcz ma padać od południa do godziny 22.