Mieszkańcy Nowego Sącza zablokowali drogę krajową!

i

Autor: Darek Ryś Mieszkańcy Nowego Sącza zablokowali drogę krajową!

region

Jak zapowiadali tak zrobili. Mieszkańcy Nowego Sącza zablokowali drogę krajową!

2024-06-18 14:29

Mają dość gigantycznych korków, wypadków i obietnic polityków. Chodzi o mieszkańców Nowego Sącza i regionu, którzy od wielu lat domagają się budowy bezpiecznej i szybkiej drogi w kierunku Brzeska i autostrady A4.

Do tej pory prośby mieszkańców jednak nie pomagały, a temat „Sądeczanki” wracał tylko przed wyborami. Dlatego mieszkańcy zdecydowali się na ostrzejszy protest i na kilkanaście minut zablokowali drogę krajową 75 Brzesko – Nowy Sącz.

Posłuchaj protestujących na DK75

Akcje zorganizowano we wtorek, 18 czerwca o godzinie 13.00 w Wielopolu przed Nowym Sączem. Na drogę z transparentami wyszło kilkadziesiąt osób. Byli to nie tylko mieszkańcy Nowego Sącza, ale też okolicznych miejscowości. Do protestu oprócz mieszkańców przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy, którzy mają już dosyć korków na wjeździe do Nowego Sącza. 

Na efekty protestu długo nie trzeba było czekać, bo droga szybko się zakorkowała, co pokazało jak bardzo rozbudowa drogi krajowej numer 75 Brzesko – Nowy Sącz jest potrzebna. Na miejscu wylądował też helikopter, który symbolicznie miał pokazać, że nie każdy ma śmigłowiec, żeby szybko dojechać do Nowego Sącza.

Mieszkańcy Nowego Sącza zablokowali drogę krajową!

i

Autor: Darek Ryś Mieszkańcy Nowego Sącza zablokowali drogę krajową!

O budowie nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza mówi się już od ponad 20 lat. Jak do tej pory niewiele w tym temacie się dzieje. Przygotowano co prawda kilka wariantów przebiegu nowej trasy, ale ostatecznych decyzji nadal nie ma.

Na pewno znasz polskie przysłowia? Dasz radę zdobyć komplet punktów w quizie?

Pytanie 1 z 10
W miarę czego rośnie apetyt?

Nowa droga Brzesko – Nowy Sącz ma mieć około 50 kilometrów długości. Jej pierwszą częścią jest zachodnia obwodnica Brzeska, której budowa właśnie trwa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!