TRwa policyjna akcja Wielkanoc 2021

i

Autor: Darek Ryś TRwa policyjna akcja Wielkanoc 2021

Kierowcy noga z gazu. Policjanci ruszyli z akcją Wielkanoc 2021. Jest więcej patroli

2021-04-02 18:15

Trwa policyjna akcja pod hasłem „Wielkanoc 2021”. To oznacza, że na drogach, ulicach, ale też na osiedlach jest więcej policyjnych patroli. Działania potrwają do 5 kwietnia.

W tym czasie policjanci będą sprawdzać nie tylko kierowców, ale szczególną uwagę zwrócą także na to czy pamiętamy o ograniczeniach, nakazach i zakazach, które wprowadzono przez pandemię koronawirusa.

Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowujmy dystans społeczny i stosujmy się do ograniczeń w transporcie drogowym czy limitów osób w sklepach i kościołach. Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Podczas akcji Wielkanoc 2021 dodatkowych patroli trzeba się spodziewać na drogach. Nie tylko tych głównych, ale też na miejskich ulicach. Policjanci będą wykorzystywać samochody oznakowane, ale też nieoznakowane z wideorejestratorami.  

Podczas prowadzonych działań policjanci będą stanowczo interweniować wobec kierowców, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, przekraczają dopuszczalną prędkość, nie zapinają pasów bezpieczeństwa lub nie uważają przed przejściami dla pieszych. Policjanci będą też sprawdzać trzeźwość kierowców - dodaje Justyna Basiaga.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

W okresie świątecznym policjanci będą też pilnować, żeby nie dochodziło do wybryków chuligańskich związanych z tradycjami wielkanocnymi. Chodzi między innymi o „malowaną noc” i „lany poniedziałek”.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. 3 kwietnia obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18 do 22, a także 4 i 5 kwietnia w godzinach 8:00 do 22:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl