Krwiobus na Rynku w Starym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Krwiobus na Rynku w Starym Sączu

Region

Kolejne krwiobusy dostało RCKiK w Krakowie

2024-02-29 7:32

Już nie dwa, a cztery krwiobusy jeżdżą po Małopolsce. Są to specjalne pojazdy, w których można pobierać krew. Takie mobilne punkty są wyposażone tak samo, jak centra krwiodawstwa i mogą dojechać dosłownie w każde miejsce.

Nowe krwiobusy w Małopolsce

Na pokładzie autobusu jest poczekalnia, stanowiska dla krwiodawców oraz mały gabinet lekarza. Krwiobusy doskonale sprawdzają się na akcjach wyjazdowych, których Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje bardzo dużo. Autobusy do centrum krwiodawstwa trafiły kilka tygodni temu.

Nowy krwiobus trafił do RCKiK w Krakowie

Dwa takie pojazdy dostaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy to autobus zakupiony z funduszy Ministerstwa Zdrowia, a drugi został zakupiony przez marszałka województwa małopolskiego. Także aktualnie mamy cztery autobusy do poboru krwi, które mogą udawać się w Małopolskę. Osoby, które chcą zorganizować u siebie akcję poboru krwi z wykorzystaniem takiego autokaru, proszone są o zgłaszanie się do nas, do działu promocji i uzgodnienie terminu takiej akcji – mówi Beata Mazurek, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Tu warto dodać, że krwiobusy bardzo często pojawiały się regionie sądeckim. Były między innymi w Starym i Nowym Sączu czy Krynicy.