Spotkanie w Kinie Sokół w ramach projektu Plenear

i

Autor: Michał Rejduch Spotkanie w Kinie Sokół w ramach projektu "Plenear"

Nowy Sącz

Kończy się projekt „Plenear”. Za nami ciekawe spotkania dla młodych sądeczan

2024-04-16 7:37

Nowy Sącz jest miastem przyjaznym młodzieży. Właśnie o tym przez kilka miesięcy przekonywali młodych sądeczan twórcy projektu Plenear. Licealiści Jakub Janik, Zuzanna Maciuszek oraz studentka Magdalena Koc przez kilka miesięcy organizowali ciekawe wydarzenia w mieście skierowane do swoich rówieśników.

Nowy Sącz. Czy miasto jest przyjazne młodym?

Projekt, który organizowali w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, miał pokazać, że w Nowym Sączu jest dużo miejsc przyjaznych młodzieży, miejsc, gdzie dzieje się coś ciekawego i gdzie licealiści oraz studenci mogą aktywnie i w ciekawy sposób spędzić czas. Wcześniej twórcy projektu przeprowadzili szczegółowe ankiety z młodymi sądeczanami, którzy wskazali w nich, że w mieście jest niewiele propozycji kulturalno — rozrywkowych dla nich. Dlatego też zdecydowali się wziąć sprawy we własne ręce i udowodnić swoim kolegom i koleżankom, że Nowy Sącz to miasto przyjazne dla nich. Od września w ramach projektu zorganizowano między innymi seanse kina plenerowego, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wieczory poetyckie.

Wiosnę czuć już w Skansenie
Mówią Zuzanna Maciuszek i Jakub Janik, koordynatorzy projektu "Plenear"

Łącznie w spotkaniach wzięło udział kilkuset uczniów nowosądeckich szkół. Spotkania odbywały się w plenerze, ale też w Bibliotece Pedagogicznej i Kinie Sokół. Ostatnim elementem projektu będzie kino plenerowe, które zaplanowano w ramach juwenaliów studenckich w połowie maja.