Koniec remontu! Ulica Magazynowa już otwarta

i

Autor: Darek Ryś Koniec remontu! Ulica Magazynowa już otwarta

nowy sącz

Koniec remontu! Ulica Magazynowa już otwarta

2024-04-15 15:33

Koniec utrudnień na ulicy Magazynowej w Nowym Sączu. Remont, który trwał od sierpnia ubiegłego roku właśnie się zakończył. Teraz jest wygodniej, ładniej i bezpieczniej. Na ulicę Magazynową wróciły też autobusy MPK. Chodzi o linię 36, 41 i 44.

Prace na ulicy Magazynowej zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku i były podzielone na kilka etapów. Przebudowy doczekał się cały odcinek od ulicy Wiśniowieckiego do Alei Piłsudskiego.

Na ulicy Magazynowej wymieniono asfalt, zbudowano nowe chodniki oraz ścieżkę rowerowa. Są też nowe przejścia dla pieszych, a także oświetlenie uliczne. Prace kosztowały ponad 3 miliony złotych. Prawie połowę miasto dostało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przy ulicy Magazynowej w Nowym Sączu mieści się wiele firm, magazynów, a także dużych sklepów i hurtowni. Jest też szkoła. Każdego dnia przejeżdża tamtędy wiele samochodów. Ulica była mocno zniszczona.

Quiz: dopasuj aktora do bohatera w "Samo życie" z Polsatu. Kogo grała Edyta Herbuś?

Pytanie 1 z 21
Krzysztof Banaszyk w "Samo życie" grał

Kierowcom z Nowego Sącza przypominamy, że w mieście drogowcy są w kilku miejscach. Między innymi na ulicy Jana Pawła II, na Barbackiego, Kochanowskiego czy Jamnickiej.

Utrudnienia mamy też w miejscach, gdzie trwają prace związane z przebudową linii kolejowej Nowy Sącz – Chabówka. To okolice ulicy Kolejowej, Zielonej, Tatrzańskiej, Wolskiej, Mickiewicza, Lenartowicza, Kościuszki, Szwedzkiej czy Starowiejskiej. Część tych ulic niestety jest zamknięta dla samochodów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!