Kryta pływalnia w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Kryta pływalnia w Nowym Sączu

Kryta pływalnia w Nowym Sączu do remontu. Miasto dostanie pieniądze!

2022-06-14 12:00

Do dużego remontu przygotowuje się nowosądecki MOSiR. Chodzi przebudowę Krytej Pływalni, która lata świetności ma już za sobą. W planach jest remont szatni, pryszniców, a także recepcji i samego wejścia do budynku.

Pieniądze na remont krytej pływalni w Nowym Sączu z Polskiego Ładu

5 milionów złotych na prace MOSiR dostanie z programu „Polski Ład”. Remont jest konieczny, bo budynek jest już przestarzały. Zmieni się dosłownie wszystko. Sądeczanie, którzy przyjdą na basen, zobaczą nową recepcję. Zmienia się także szatnie i prysznice. Jedyne, co nie będzie remontowane, to niecka basenowa, którą wymieniono kilka lat temu.

Sądeczanin zajął 8 miejsce w Mistrzostwach Świata w rzucaniu samolotów z papieru

Remont obejmie głównie wymianę płytek przy wejściu, ale też zmieni się cała recepcja, odnowione zostaną szatnie, prysznice i toalety. Te miejsca rzeczywiście są już w opłakanym stanie — mówi Marcin Rojna, dyrektor nowosądeckiego MOSiR-u.

Pływasz jak ryba w wodzie? Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na ratownika wodnego! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Skacząc do nieznanej wody, wybierasz skok

Basen i luksusowe SPA

W planie jest również adaptacja budynku dawnej szatni lodowiska na SPA. Znajda się w nim: sauny, grota solna, strefa do odpoczynku oraz jacuzzi. MOSiR ma już gotową dokumentację dotycząca remontu. Teraz czeka tylko na pieniądze. Są szanse na to, że przebudowa basenu ruszy jeszcze w tym roku.