W piątek wiele urzędów ma wolne.  Nie wszystko załatwimy

i

Autor: Darek Ryś W piątek wiele urzędów ma wolne. Nie wszystko załatwimy

Kto ma wolne, a kto pracuje w piątek? Sprawdź zanim pójdziesz do urzędu

2022-01-05 18:02

To nie są dobre wiadomości dla tych, którzy na najbliższy piątek zaplanowali wycieczkę do urzędu. Mogą być problemy. Siódmego stycznia wielu urzędników nie pracuje, bo w tym dniu odbiera wolne za sobotę 1 stycznia.

W Nowym Sączu niczego nie załatwimy na przykład w urzędzie miasta, który w piątek 7 stycznia będzie zamknięty.

Dyżur będzie pełnił Urząd Stanu Cywilnego między godziną 9.00, a 13.00, a także Straż Miejska oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - mówi Jakub Pędzich z biura prasowego urzędu miasta Nowego Sącza.

W piątek 7 stycznia zamknięte będą też biura MPK przy ulicy Wyspiańskiego 22, a także Punkt Obsługi Klienta, który znajduje się w tym biurowcu. Otwarte będą natomiast POK na Dworcu Autobusowym MPK przy Alei Batorego, w Rynku oraz przy ulicy Bulwar Narwiku.

W najbliższy piątek wolne mają też pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. 

W pilnych sprawach zapraszamy na Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Będzie też działać infolinia Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefony 22 11 22 111 - mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS w Krakowie.

W Piątek wolne dostali też pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz agend zamiejscowych. W tym dniu zamknięte będą też Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

W piątek 7 stycznie nie pracuje też Biuro Obsługi Klienta Sądeckich Wodociągów przy ulicy Wincentego Pola 22. Do dyspozycji zostaje natomiast platforma e-BOK, która umożliwia załatwianie spraw w sposób zdalny. 

Trochę więcej szczęścia mają natomiast Ci, którzy w piątek chcą odwiedzić starostwo powiatowe w Nowym Sączu. Ten urząd pracuje od godziny 7:30 do 15:30.

Normalnie pracują też wszystkie małopolskie urzędy skarbowe. Tam sprawy można będzie załatwiać od godziny 8.00 do 15.00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!