Organizatorzy Sądeckiego Pokłonu Trzech Króli podczas konferencji prasowej

i

Autor: Michał Rejduch Organizatorzy Sądeckiego Pokłonu Trzech Króli podczas konferencji prasowej

Trzej Królowie na ulicach Nowego Sącza. W czwartek przez miasto przejdzie orszak

2022-01-04 10:00

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie przez Nowy Sącz. Dołączyć może do niego każdy chętny. Wystarczy tylko w czwartek, 6 stycznia po godzinie 10 pojawić się na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Gwardyjskiej. Organizatorzy przygotowali ponad 500 kolorowych koron.

Będą kolędy i inscenizacje historyczne

Sądecki Pokłon Trzech Króli co roku gromadzi mnóstwo Sądeczan. Już w czwartek, 6 stycznia na ulicach miasta znowu będzie można zobaczyć przebranych w kolorowe stroje i rozśpiewanych kolędników. Orszak wyruszy o godzinie 10:30, przejdzie ulicą Lwowską w kierunku Rynku. W poniedziałek zorganizowano spotkanie w ratuszu z organizatorami w tej sprawie.

Sądecki pokłon Trzech Króli

Pierwszy przystanek zaplanowano na skrzyżowaniu z ulicą Matejki. Tam odbędzie się pierwsza inscenizacja z prorokiem. Kolejną zaplanowano przy Domu Gotyckim, a następną przy galerii Marii Ritter. Na koniec Trzej Królowie złożą dary w stajence, która stanie przed ratuszem. Przed naszym marszem młodzież będzie rozdawała korony i śpiewniki, w których znalazły się kolędy i pastorałki, które będziemy śpiewać podczas przejścia na Rynek. W tym roku w Trzech Króli wcielą się Jan Kożuch, Jan Pasiut i Czesław Sarota. W całość przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad 100 osób. Zapraszamy wszystkich Sądeczan, żeby dołączyli do nas 6 stycznia – mówi Barbara Porzucek, jedna z organizatorek.

Sonda
Czy też będziesz mieć długi weekend w dniach 6-9 stycznia?

Ponad 500 koron dla mieszkańców Nowego Sącza

Całość zakończy się na Rynku, gdzie stanie szopka z żywymi zwierzętami. Sądecki Pokłon Trzech Króli już w najbliższy czwartek. Organizatorzy przygotowali dla uczestników ponad 500 koron. Wszyscy, którzy chcą dołączyć, powinni pojawić się po godzinie 10 na skrzyżowaniu ulic Gwardyjskiej i Lwowskiej.