Mała Galeria w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Mała Galeria w Nowym Sączu

Mała Galeria znowu otwarta dla mieszkańców! Co z jej charakterem?

2021-08-19 7:00

Kilka miesięcy temu budynek Małej Galerii na plantach zamknięto. Był on w fatalnym stanie. Dach przeciekał, a padający deszcz zalewał pomieszczenia na poddaszu. Do remontu nadały się także pomieszczenia na parterze. Na początku tego roku w budynku rozpoczęły się prace.

Mała Galeria otwiera się dla mieszkańców Nowego Sącza po remoncie. W ostatnich miesiącach wykonano sporo prac w samym budynku. Wymieniono między innymi przeciekający dach, wyremontowano poddasze. Prace dotyczyły także samego parteru, gdzie mieszczą się sale wystawiennicze. Jak zapewnia dyrektor Małej Galerii w Nowym Sączu, Benedykt Polański, to miejsce nie zmieni swojego dotychczasowego charakteru.

Eska Summer City Olsztyn - Ukiel Beach Rugby Cup 2021

Jesteśmy gotowi na solidną dawkę kultury i sztuki na naprawdę wysokim poziomie – zapowiada Benedykt Polański. - Chcemy wszystkich Sądeczan do tego miejsca zaprosić. Nawiązaliśmy współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Mamy zapewniony harmonogram wystaw uznanych artystów praktycznie do marca przyszłego roku.

Na początek w Małej Galerii można zobaczyć wystawę Agnieszki Sztejerwald, zatytułowaną „Nienawidząc obrazu”. Zobaczymy na niej nie tylko obrazy, ale też prace wykonane innymi technikami – między innymi fotografie, kolaż, czy formy filmowe. Wystawa bezie czynna do 10 września.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl