Czy w Nowym Sączu powstanie aplikacja z Miejscami przyjaznymi psom?

i

Autor: Michał Rejduch Czy w Nowym Sączu powstanie aplikacja z "Miejscami przyjaznymi psom"?

Miejsca przyjazne psom w Nowym Sączu w specjalnej aplikacji? Jest taki plan

2022-04-22 12:43

Nie tylko na facebooku, ale też w aplikacji na smartfonie będzie można przeglądać mapę, gdzie zostaną zaznaczone „Miejsca Przyjazne Psom w Nowym Sączu i okolicy”. Koordynatorzy akcji, która w regionie sądeckim trwa od kilku lat , mają plan stworzenia do niej dedykowanej aplikacji. Kiedy będzie dostępna?

Do tych restauracji czy sklepów w Nowym Sączu wejdziemy z psem

„Miejsca przyjazne psom w Nowym Sączu i okolicy” to akcja, która promuje lokale handlowo – usługowe, do których bez problemu możemy wejść z naszym czworonogiem. Pomysłodawczynią akcji jest Anna Kowalczyk, która od kilku lat razem z innymi wolontariuszami oznacza specjalnymi naklejkami takie sklepy, restauracje, czy inne lokale, w których psy są mile widziane. Być może za niedługo wszystkie te miejsca będzie można sprawdzić w stworzonej do tego celu aplikacji.

Orszak Jana Długosza w Nowym Sączu

Zależy nam na tym, żeby to wszystko usprawnić. Teraz wszyscy posługują się smartfonami. Chcemy stworzyć taką aplikację, która w jednym miejscu zbierze dane, dzięki której właściciel psa będzie mógł sprawdzić, gdzie można bez problemu wejść z czworonogiem. Ten psiak to jest w końcu nasz przyjaciel, bardzo dużo czasu z nim spędzamy i chcemy mieć go blisko siebie - mówi Anna Kowalczyk.

Ponad 130 miejsc, do których można wejść z psem w Nowym Sączu i okolicy

Na razie takie dane są zebrane na google maps, a link do niej znajduje się na facebookowym profilu. Naklejki z informacją o „Miejscach przyjaznych psom” znalazły się już na drzwiach ponad 130 lokali, sklepów czy restauracji w Nowym Sączu, ale też górskich schronisk w Beskidzie Sądeckim. Aplikacja jest na razie w fazie projektowania. Jeżeli uda się zebrać pieniądze na jej stworzenie, to są szanse na to, że powstanie w przyszłym roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!