Najlepsi snowboardziści spotkają się w Krynicy.  Będzie komu kibicować!

i

Autor: PKL Jaworzyna Krynicka Najlepsi snowboardziści spotkają się w Krynicy. Będzie komu kibicować!

region

Najlepsi snowboardziści spotkali się w Krynicy. Jest komu kibicować!

2024-02-24 10:08

Trwa Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej. Do niedzieli najlepsi na świecie zawodnicy zmierzą się w slalomie gigancie równoległym. Będzie można ich zobaczyć na trasie numer 2A.

Na Jaworzynie Krynickiej pojawi się blisko 100 zawodników z 16 krajów. Między innymi z Austrii, Australii, Chin, Bułgarii, Kanady, Czech, Niemiec, Włoch, Japonii, Korei Południowej, Holandii, Polski, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy i USA.

Wśród startujących zawodników jest 13 reprezentantów Polski. Na czele z aktualnym mistrzem świata Oskarem Kwiatkowskim.

W związku z tym, że zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim po raz pierwszy są organizowane w naszym kraju, to wstęp na zawody jest darmowy. Bezpłatne bilety można odebrać w kasach stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

QUIZ. Telewizja w czasach PRL. Pamiętasz te programy?

Pytanie 1 z 14
1. W którym roku założono Telewizję Polską?

W sobotę, 24 lutego i niedzielę, 25 lutego kwalifikacje zaplanowano między godziną 09:00, a 11:00. Natomiast finały będą rozgrywane od godziny 13:00 do 14:20.

Na zawody najlepiej pojechać komunikacją miejską. Specjalne busy będą kursować bezpłatnie z centrum Krynicy-Zdroju pod stację Jaworzyna Krynicka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!