kobieta z instrumentem

i

Autor: www.pixabay.com

Najlepsze orkiestry dęte przyjechały do Nowego Sącza na finał festiwalu „Echo trombity”

2022-06-23 11:35

Wybrano je w eliminacjach powiatowych. Finał festiwalu rusza w czwartek, 23 czerwca w Miasteczku Galicyjskim i potrwa do niedzieli. W trakcie prezentacji zobaczymy popisy blisko 40 zespołów.

Amatorzy, którzy grają profesjonalnie

Najlepsze orkiestry dęte z całej Małopolski znowu można oglądać w Nowym Sączu. W mieście trwa finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”. Jest on organizowany już po raz 44. Festiwal ma promować amatorskie zespoły, które na co dzień ćwiczą przy Ochotniczych Strażach Pożarnych czy domach kultury w całym województwie. Spotkanie w Miasteczku Galicyjskim jest także okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy. Do niedzieli zaprezentuje się 37 zespołów.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Każda z orkiestr przygotowała specjalny program, który zaprezentuje nie tylko przed publicznością, ale też jurorami. Zespoły wykonają po trzy utwory w tym jeden polskiego kompozytora. Orkiestry zaprezentują się także w przemarszach – mówi Małgorzata Mikulska z MCK Sokół w Nowym Sączu, które organizuje festiwal.

QUIZ. Rozpoznasz instrumenty na zdjęciach? Czym się różni pianino od fortepianu?

Pytanie 1 z 15
Który instrument jest największy?

Festiwal Echo Trombity w Nowym Sączu potrwa do niedzieli, 26 czerwca. Do ścisłego finału przeszły: Big Band Łososina Dolna, Orkiestra DętaOSP Gminy Stryszawa, Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Orkiestra Dęta Dobczyce, Orkiestra Dęta OSP w Łętowni, Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, Orkiestra Dęta Koźmice, Strażacka Orkiestra Dęta OSP Rzepiennik Strzyżewski, Orkiestra Dęta OSP w Siemiechowie, Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej, Orkiestra Dęta Okulice, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa z Zalasowej, Strażacka Orkiestra Dęta Stary Wiśnicz, Parafialna Orkiestra Dęta w Laskowej, Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej, Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Orkiestra Dęta Mszana Górna, Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” Andrychów, Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice, Orkiestra Dęta im. Jana Muchy OSP w Ciężkowicach, Eeprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice, Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej, Miejska Orkiestra Dęta Kalwarii Zebrzydowskiej, Orkiestra Dęta Podstolice, Orkiestra Dęta przy OSP w Męcinie, Parafialna Orkiestra Dęta w Siedliskach, Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni, Basztowa Concert Band z Krakowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Tenczyn, Orkiestra Dęta Grupy Azoty S.A., Orkiestra Dęta Hejnał z Byszyc, Orkiestra Miasta Oświęcim.