Policjanci podsumowali ostatnią akcje pod hasłem Bezpieczny Motocyklista

i

Autor: KWP Kraków Policjanci podsumowali ostatnią akcje pod hasłem Bezpieczny Motocyklista

region

Nie było taryfy ulgowej. Policjanci znowu w akcji na małopolskich drogach

2024-07-10 15:58

Kolejną akcję, która ma poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach zorganizowali małopolscy policjanci. Tym razem mundurowi sprawdzali jak na drogach zachowują się motocykliści. Posypały się mandaty.

Tylko jednego dnia w całym regionie policjanci skontrolowali w sumie prawie 650 motocyklistów. Niestety nie wszyscy jeździli zgodnie z przepisami. Posypały się mandaty. Niektórzy motocykliści tracili też prawa jazdy.

Mundurowi potwierdzili aż 60 wykroczeń w ruchu drogowym. W tym 20 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

Ci, którzy jechali z tak dużą prędkością pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące. To jednak nie wszystko, bo 8 kierujących nie miało uprawnień do kierowania motocyklami. Policjanci zatrzymali również 23 dowody rejestracyjne, głównie za zły stan techniczny jednośladu oraz brak aktualnych badań technicznych.

Od początku roku w Małopolsce doszło już do 159 wypadków z udziałem motocyklistów. To aż 80 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Niestety 8 osób zginęło, a 154 zostało rannych.

QUIZ PRL. Kultowe potrawy Polski Ludowej

Pytanie 1 z 15
Jak nazywają się kluski wykonane z mąki i sera białego, podawane z bułką tartą?
Kultowe potrawy Polski Ludowej

Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń była niestety nadmierna prędkość. Dlatego policja zapowiada, że działania pod hasłem „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie wakacyjnym będą powtarzane. Zwłaszcza w weekendy, kiedy motocyklistów na drogach jest najwięcej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!