Wypożyczalnia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

i

Autor: Michał Rejduch Wypożyczalnia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Nowy Sącz

Nowe godziny otwarcia Sądeckiej Biblioteki Publicznej

2024-07-03 9:00

Sądecka Biblioteka Publiczna na czas wakacji zmieniła godziny otwarcia. Do końca sierpnia oddział główny będzie czynny od 9 do 17. Nie przeszkadza to jednak czytelnikom, którzy chętnie odwiedzają bibliotekę i wypożyczą książki na wakacyjne wyjazdy.

Nowy Sącz. Biblioteka zaprasza do siebie w wakacje

Wakacje z książką poleca Sądecka Biblioteka Publiczna. Nic tak nie relaksuje podczas urlopu, jak ciekawa lektura – przypominają bibliotekarze. Czytelnicy mogą wybierać tu spośród różnych gatunków. Najchętniej jednak sięgają po kryminały.

Zabytkowy księgozbiór biblioteki w Nowym Sączu

Cały czas cieszy się popularnością literatura kryminalna, głównie polskich autorów – Remigiusza Mroza, czy Katarzyny Bondy, czy Robert Małeckiego. Hitem tez jest reportaż „Chłopki”. W tym przypadku mamy jednak bardzo długą kolejkę oczekujących, polecamy czytelnikom inne reportaże. Limit, który teraz udostępniamy czytelnikom, to jest jednorazowo 15 książek. Niektórzy korzystają z tego — mówi Natalia Szczygieł z wypożyczalni Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Nowy Sącz. Godziny otwarcia biblioteki w wakacje

Przez całe wakacje biblioteka zaprasza do oddziału głównego, jak i do swoich siedmiu filii na terenie miasta. One tez mają zmienione godziny otwarcia. Oddział dla dzieci i młodzieży czynny jest w dni powszednie od 9 do 17, filia na os. Biegonice od wtorku do soboty od 10 do 18. Filia na os. Gołąbkowice w poniedziałek, wtorek i piątek od 9 do 17, a w środy i czwartki od 9 do 15:30. W takich samych godzinach czynne są filie na os. Kochanowskiego, Millenium, Gorzków. Filia na Wólkach pracuje w poniedziałki i piątki od 9 do 17, w środy od 9 do 15:30, a na os. Przydrowcowym w poniedziałki i piątki od 9 do 15, w środy i czwartki od 9 do 15:30.