Nowego trenera ma Sandecja Nowy Sącz.  To Łukasz Mierzejewski

i

Autor: MKS Sandecja Nowego trenera ma Sandecja Nowy Sącz. To Łukasz Mierzejewski

Nowy Sącz

Nowego trenera ma Sandecja Nowy Sącz. To Łukasz Mierzejewski

2024-07-09 15:39

Łukasz Mierzejewski ma bogate doświadczenie piłkarskie. Jako zawodnik Legii Warszawa oraz Zagłębia Lubin sięgał po Mistrzostwo Polski. Ponadto na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy U-16 oraz mistrzostwo Europy U-18.

Przez wiele lat reprezentował barwy takich klubów, jak Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, Cracovia czy Górnik Łęczna.

Po przejściu na ławkę trenerską rozpoczął pracę jako szkoleniowiec Lewarta Lubartów. Następnie w lipcu 2019 roku przejąć Avię Świdnik, którą prowadził na III-ligowych boiskach w 161 spotkaniach. Bilans tych spotkań to 83 zwycięstwa, 39 remisów oraz 39 porażek.

Asystentem nowego trenera Łukasza Mierzejewskiego został Mykhailo Kaznokha. To 34 - letni szkoleniowiec legitymuje się licencją UEFA. Przez wiele lat zdobywał też wiedzę na kursach, konferencjach oraz stażach. Między innymi w Warcie Poznań, Motorze Lublin czy Stali Stalowa Wola.

QUIZ: Najlepsze kwestie Jerzego Stuhra z kultowych produkcji. Pamiętasz w jakim filmie padły?

Pytanie 1 z 10
W którym filmie Jerzy Stuhr powiedział: "Tu Ryba, wzywam cię akwarium"?

Łukasz Mierzejewski na stanowisku trenera Sandecji zastąpił Roberta Kasperczyka, który trenerem tej drużyny był od stycznia tego roku. Kasperczyk poprowadził drużynę w piętnastu pojedynkach II ligi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!