Noworodek ożył na własnym pogrzebie

i

Autor: Pixabay / Screen: X (Twitter) - @MailOnline Noworodek ożył na własnym pogrzebie

Wiadomości

Noworodek ożył na własnym pogrzebie! Wcześniej został pokropiony wodą święconą. Lekarze mówią o cudzie

2024-04-18 12:17

Do zaskakujących wydarzeń doszło podczas pogrzebu noworodka. Dziewczynka urodziła się przez cesarskie cięcie w 32. tygodniu ciąży i została uznana przez lekarzy za martwą, bowiem nie wydawała żadnych oznak życia. Jednak „powróciła do życia” po pokropieniu wodą święconą na oczach oszołomionych krewnych. Medycy mówią o cudzie i podejrzewają, że przyczyną pomyłki był stan kataleptyczny, w którym po urodzeniu miała znajdować się dziewczynka.

Noworodek wrócił do życia po pokropieniu wodą święconą. Lekarze mówią o cudzie

Do szokujących wydarzeń, jak informuje brytyjski tabloid Daily Mail, doszło na pogrzebie noworodka w Paragwaju. Dziewczynka, która urodziła się jako wcześniak, gdy jej 21-letnia matka była w 32. tygodniu ciąży, nie dawała oznak życia i została uznana za martwą. Przed porodem, w miniony piątek, jej matka została zabrana do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. W szpitalu podjęto decyzję o przeprowadzeniu pilnego cesarskiego cięcia, gdyż życie 21-latki i dziecka było zagrożone. Niestety, jak wówczas myśleli lekarze, nie udało się uratować noworodka. Wypisano akt zgonu, a szpital wydał ciało dziewczynki jej ojcu Ignacio Medinie Vedze, który zorganizował skromny pogrzeb.

Podczas uroczystości pogrzebowych, leżąca w trumnie dziewczynka, tuż po pokropieniu jej główki wodą święconą, zaczęła się poruszać. Nie umknęło to uwadze uczestniczącego w czuwaniu jednego z krewnych. „Kiedy wujek przyszedł się z nią pożegnać, zauważył, że dziecko porusza głową i oddycha” – powiedział w rozmowie z mediami ojciec dziewczynki. „Potem poszliśmy zobaczyć i zobaczyliśmy bicie jej małego serduszka” – relacjonował mężczyzna.

Dziewczynka została zabrana przez rodzinę do Szpitala Regionalnego Ciudad del Este. Tam lekarze umieścili ją w inkubatorze. „Zaczęła płakać, gdy złapał ją lekarz. Lekarze powiedzieli nam, że to cud” – powiedział ojciec dziewczynki. Rodzina dziecka również uważa, że doszło do cudu, gdyż o mały włos nie pochowali dziewczynki żywcem. Natomiast lekarze podejrzewają, że przyczyną nieprawidłowego stwierdzenia zgonu był stan kataleptyczny, w którym po porodzie znajdowało się dziecko.

Rodzice postanowili nadać dziewczynce imię Milagros de Jesús, co oznacza „Cud Jezusa”. Dziecko waży niespełna 600 gramów i wciąż walczy o życie.

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?

Nawiedzone miejsca w Małopolsce [GALERIA]

Chatka psiego dziadka w schronisku w Nowym Sączu
Listen on Spreaker.