Nowosądecki MOK wysłał paczki z darami na Ukrainę. Gdzie trafią?

2022-03-24 11:00

W jeden dzień zebrali blisko 20 tysięcy złotych i za tę kwotę kupili niezbędny sprzęt medyczny, opatrunki i leki, które już wysłano na Ukrainę. Mowa o Miejskim Ośrodku Kultury, który na początku marca zorganizował wielki charytatywny koncert. Wiemy dokąd trafią dary.

Co znalazło się w paczkach?

Ponad 20 paczek z lekarstwami i niezbędnym sprzętem medycznym Miejski Ośrodek Kultury z Nowego Sącza wysłał na Ukrainę. Dary trafiły do miasta partnerskiego Stryj. Zakupy udało się zrobić, dzięki pieniądzom zebranym podczas koncertu „Artyści dla Ukrainy”, który odbył się w MOK-u na początku marca. Do paczek trafiło mnóstwo rzeczy.

Wrocławianie przynoszą dary dla Ukraińców

Udało się zabrać ogromną kwotę pieniędzy w jeden dzień. To około 20 tysięcy złotych. Główny trzon pomocy stanowiły środki medyczne, narzędzia chirurgiczne, pulsoksymetry, aparaty EKG, nosze medyczne, materiały chirurgiczne i wiele innych. Chcemy pokazać, że pamiętamy o tym, że mamy miasto partnerskie i w sytuacji prawdziwej potrzeby potrafimy pomagać – mówi Benedykt Polański, dyrektor nowosądeckiego MOK-u.

Sonda
Pomagasz ukraińskim uchodźcom?

Będą kolejne takie akcje?

Miejski Ośrodek Kultury nie wyklucza kolejnych tego typu akcji pomocy. Sądeczanie po raz kolejny pokazali, jak bardzo są hojni. Miasto partnerskie Stryj, do którego w najbliższym czasie trafią dary, znajduje się w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy.