Sądeczanie malują mural

i

Autor: Michał Rejduch Sądeczanie malują mural przy MOK-u

Nowy mural powstanie przy MOK-u. Malują go sądeczanie z magistrem Morsem

2021-07-05 13:04

Nowy mural powstanie przy nowosądeckim MOK-u. Na ścianie za budynkiem mieszkańcy Nowego Sącza tworzą mural, którego projekt wygrał w konkursie zorganizowanym przez Ośrodek. Wygrała praca Wiktorii Pyzik. Kilkanaście osób w poniedziałek od rana pracuje nad muralem.

Mimo upalnej temperatury prace idą pełną parą. Gigantyczny mural powstaje przy miejskim Ośrodku Kultury. Tworzą go mieszkańcy Nowego Sącza pod czujnym okiem sądeckiego artysty street artowego Magistra Morsa. Do akcji zaangażowało się kilkanaście osób w różnym wieku.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Bardzo mnie to cieszy, że do tych warsztatów dołączyła nie tylko sądecka młodzież, ale też osoby starsze, które wspólnie pracują. Sam projekt został odrobinę przeze mnie przerobiony. Chodziło głównie o proporcje, koncepcja została zachowana – wyjaśnia magister Mors, który czuwa nad malowaniem muralu.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Sądeczanie malują mural

i

Autor: Michał Rejduch Trwa malowanie ściany przy MOK-u na której powstanie mural

Mural ma być gotowy we wtorek po południu. Jest to już kolejny obraz przy Miejskim Ośrodku Kultury, który wspólnie z magistrem Morsem malują mieszkańcy Nowego Sącza. Poprzednia taka akcja odbyła się dwa lata temu, również w wakacje.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy