Wizuwalizacja wieżowca przy ul. Nawojowskiej

i

Autor: UM Nowy Sącz Wizuwalizacja wieżowca przy ul. Nawojowskiej

Nowy wieżowiec powstanie na osiedlu Millenium w Nowym Sączu

2023-02-15 10:00

Już w tym roku zakończy się budowa apartamentowca, który powstaje przy ul. Bronisława Czecha w Nowym Sączu. Buduje go Sądeckiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Miejska spółka ma ambitne plany, bo w najbliższych latach mają powstać kolejne takie bloki. W tym jeden wieżowiec.

Nowy Sącz. STBS zbuduje kolejne apartamentowce

Kolejne apartamentowce w Nowym Sączu wybuduje miejska spółka STBS. Takie budynki mają stanąć przy ulicach 29 Listopada i Nawojowskiej. W tym pierwszym przypadku blok będzie podobny do tego, który już powstaje przy ulicy Bronisława Czecha. To jednak nie koniec, bo w Nowym Sączu STBS chce też wybudować wieżowiec. Taki blok ma stanąć przy ulicy Nawojowskiej.

Eska Daje Szkołę #1 Co to jest inflacja?

Będzie to jedenastopiętrowy apartamentowiec na osiedlu Millenium. Znajdzie się w nim około 50 mieszkań, podziemny dwupoziomowy parking, z którego będą mogli korzystać również mieszkańcy osiedla – mówi prezes STBS Jacek Żelazko.

Nowe bloki STBS chce też zbudować przy placu Dąbrowskiego oraz przy ulicy Zawiszy Czarnego. Wszystkie inwestycje miejska spółka chce zakończyć do 2027 roku. Łącznie ma powstać blisko 1000 nowych mieszkań.