Bazylika św. Małgorzaty w remoncie

i

Autor: Michał Rejduch Bazylika św. Małgorzaty w remoncie

Ostatni etap remontu bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

2022-03-29 12:00

Powoli kończy się bazyliki świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Do tej pory wyremontowano już nawę główną i jedną z wież. Teraz prace przeniosły się na drugą wieżę, na której znajduje się rusztowanie.

Tajemnicza kula na szczycie wieży

Ruszył ostatni etap remontu bazyliki świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Od kilku dni prace trwają na drugiej wieży. Elewacja ma zostać oczyszczona, a jej dach ma być pokryty blachą miedzianą, podobnie, jak w przypadku pierwszej wieży. Po remoncie na szczycie wieży zostanie umieszczona kapsuła czasu. Znajdzie się ona w kuli przymocowanej do krzyża na szczycie wieży, który kilka dni temu zdemontowano na czas remontu.

Biblioteka pod chmurką

Remont będzie polegał na ściągnięciu dachu i czyszczeniu elewacji wieży. Byliśmy ciekawi, czy w kuli pod krzyżem, który ściągnęliśmy kilka dni temu była kapsuła czasu. Niestety nie było. Natomiast myślę, że po remoncie w tej kuli umieścimy kapsułę. Na pewno znajdą się tam informacje o remoncie wieży, ale też o wojnie na Ukrainie. Do kapsuły czasu, która jest umieszczona w sąsiedniej wieży, nie daliśmy takiej informacji – mówi ksiądz Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii.

Sonda
Czy oglądasz remonty Szelągowskiej?

Remont ma się zakończyć w lipcu tego roku. Bazylika jest remontowana od dwóch lat. Koszt prac to 4 miliony złotych, większość pieniędzy udało się zdobyć z unijnej dotacji.