Pająki i skorpiony z całego świata można oglądać w Nowym Sączu [ZDJĘCIA, FILM]

2022-09-28 7:27

Ponad 40 gatunków pająków i skorpionów z całego świata można oglądać w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Ruszyła tu nietypowa wystawa, na której dowiedzieć się o tym, jak prowadzić hodowlę, ale też poznać bliżej te nietypowe zwierzęta.

Chętni mogą potrzymać na ręce ptasznika

Ptaszniki, skorpiony oraz inne egzotyczne zwierzęta można obejrzeć w galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. W jednym z boksów odbywa się wystawa. W terrariach, które tam ustawiono, znajduje się ponad 40 różnych gatunków zwierząt. Na wystawie można dowiedzieć się, jak one żyją, co jedzą i skąd pochodzą. Chętni i odważni mogą również wziąć ptasznika do ręki.

Wystawa pająków i skorpionów w Nowym Sączu

Mamy tu ptaszniki, skorpiony, tępoodwłokowca, który jest rzadko spotykany na takich wystawach. Tak naprawdę one nie są groźne. W trakcie oprowadzania po wystawie obalamy pewnego rodzaju mity. Kiedy odwiedzający posłuchają o tych zwierzętach, poznają ich tryb życia i się do nich przyzwyczaimy, to te wszystkie złe przekonania znikną. To wszystko to są bardzo miłe zwierzęta, które nie chcą nam zrobić krzywdy. Mamy bardzo rzadko styczność z nimi, dlatego ta wystawa może być ciekawym doświadczeniem, bo takich zwierząt nie spotykamy na co dzień – mówi Kamil Bański, który oprowadza po wystawie.

Sonda
Czy hodowaliście kiedyś egzotyczne zwierzęta: węże, pająki, gekony itp.?

Wystawa pająków i skorpionów w galerii Trzy Korony w Nowym Sączu będzie czynna do końca października. Można ją znaleźć na poziomie 0.