Sport

Piłkarze FC Barcelona i AC Milan przyjadą do Starego Sącza. Znamy grupy Turnieju Sokolik [ZDJĘCIA]

2023-06-08 16:00

Najlepszych młodych piłkarzy z całej Europy i nie tylko znowu zobaczymy w Starym Sączu. Od 16 do 18 czerwca odbędzie się 12. edycja Turnieju Sokolika. Zagrają w nim młodzi piłkarze z kilkunastu europejskich krajów oraz drużyna z Indii.

Turniej Sokolika w Starym Sączu

36 zespołów z 19 krajów świata spotka się w Starym Sączu. Właśnie w tym mieście po raz 12 rozegrany zostanie Turniej Sokolika. Na boiskach sportowych MKS Sokół już w czerwcu zaprezentują się młodzi zawodnicy reprezentujący znane światowe drużyny. Wśród nich także trzy zespoły z Sądecczyzny. Będą to reprezentacji Akademii Sandecja, KS Dunajec Nowy Sącz oraz UKS Sokoliki Stary Sącz.

W Nowym Sączu działa kwiatomat

- Zawodnicy mają po10 lat. Od samego początku stawiamy na piłkarzy w tym wieku. Są to reprezentanci czołówki europejskich klubów sportowych jak FC Barcelona, Celta Vigo, AC Milan, Deportivo La Coruña. Drużyny skonfrontują się z polskimi zespołami – mówi Mówi Tomasz Popiela, organizator turnieju.

Turniej Sokolika w Starym Sączu. Kto z kim zagra?

Turniej Sokolika w Starym Sączu rusza 16 czerwca i potrwa do 18 czerwca. Poszczególne grupy i drużyny, które do nich trafiły znajdziecie w naszej galerii zdjęć pod artykułem.